הר הכסף © כל הזכויות שמורות למיי אדווייס - My Advise סוכנות לביטוח בע"מ מספר רישיון 515888493

בפיקוח וברישיון
משרד האוצר

קצת עלינו הר הכסף

חסכונות אבודים

חסכונות אבודים – במה מתבטאת היוזמה של הרשות לשוק ההון?
כפי שאמרנו, יכולות להיות סיבות רבות לכך שאין לכם שמץ של מושג אודות קיומם של אותם חסכונות אבודים. ועד כמה שזה מצער, יש תמיד "אור בקצה המנהרה". צריך פשוט להבין איך להתחיל את כל החיפוש אחר אותם החסכונות האבודים. על הרשות לשוק ההון כבר יצא לכם לשמוע? ובכן, לטובת אלו מבינכם, אשר אינם מכירים אותה, נשמח להסביר. מדובר אודות רשות ממשלתית, שמי שמושך בחוטים הוא לא יותר ממשרד האוצר. רשות שוק ההון אמונה על פיקוח והסדרה של כל השירותים הפיננסיים בארץ. כחלק מפועלה, את יזמה את הקמות של מנוע החיפוש הר הכסף.
שאת שמו בוודאי שיצא לכם לשמוע בשנים האחרונות, בעיקר נוכח ההד שהוא יצר. באמצעות אתר זה תוכלו לבדוק, ללא כל חיוב כספי, איפה יש לכם בדיוק חיסכון אבוד, לפי פרטי תעודת הזהות שלכם. כל חיסכון אבוד שיש לכם, אם מכיוון שלא הייתם בכלל מודעים לנוכחות שלו, ואם מכיוון שלא זכרתם שבכלל הקמתם אותו בעבר הרחוק, ואם זה חיסכון של מי שהלך לעולמו, וכיוצא בזה. אתר הר הכסף ממש ידידותי למשתמש.

כל מה שנדרש מכם הוא להיכנס אליו, מתי שנוח לכם, וללחוץ על גבי הקישור של חיפוש כספים על שמכם. כאמור לעיל, תידרשו להקליד את מספר תעודת הזהות שלכם, כמו גם את תאריך ההנפקה שלה, כפי שמופיע בסוף תעודת הזהות שלכם. ואז תישאלו שתי שאלות לזיהוי מהיר, קלות ביותר. מיד לאחר זה תתוודעו אל דף התוצאות, שבו יהיה טבלה מסודרת, עם כל התכניות הפיננסיות שתואמו את פרטי תעודת הזהות שהזנתם. לרבות שם החברות שמחזיקות בכספים האבודים שלכם, ואף כיצד יש ליצור עמך קשר ופה נגמר השירות. כל המשך התהליך כרוך ביוזמה אישית שלכם לפנות לחברות הללו , באמצעות כניסה לאזור האישי של כל חברה.

 

שאלות נפוצות הר הכסף - מידע פיננסי חסכונות אבודים

חסכונות אבודים – כיצד רשות שוק ההון תסייע לכם עם חסכונות אבודים?
יוזמה מבורכת של משרד האוצר באה לידי ביטוי בהקמה של רשות שוק ההון, אשר אמור לשמור על האינטרסים שלכם בכל זמן נתון, ולוודא את היציבות של הגופים המוסדיים, וזאת על מנת שהם יהיו מסוגלים לעמוד בכל התחייבות ראשונית וקודמת שלהם בפניכם. כחלק מפועלם, המאוד יעיל, יש לומר, הושק מנוע החיפוש שנקרא הר הכסף, ועוד כל מיני מנועי חיפוש, שקמו על אותו הרעיון.

היוזמה הגיעה בעקבות מנעד רב של חסכונות אבודים בכל מיני חברות פיננסיות, שבשל שפע של נסיבות לא ידועה בדיוק הזהות של אותם חוסכים.
חסכונות אבודים – באיזה תרחישים הסבירות לחסכונות אבודים עולה?

קיימים כל מיני תרחישים, בהם הסבירות לגלות חסכונות אבודים עולה, ואלו הם לפניכם -כספים אבודים
במידה ונוצר לכם מצב של כפל ביטוחים, משמע – רכשתי כמה ביטוחים מכל מיני חברות ביטוח, ויש בהם כיסוי על אותו רכיב של ביטוח.

באם פתחתם קופת גמל או חיסכון כל שהוא, שאין לכם כל זיכרון ממנה, אבל היא על השם שלכם, שמאוד יתכן שהסבתא שלכם בכלל פתחה עם יציאתכם לאוויר העולם, אבל היא נשכחה, ולכם לא היה שמץ של מושג על קיומה בכלל.

באם החלפתם מקומות עבודה במהלך השנים האחרונות, והפקדתם מדי חודש תשלומי פנסיה בגין עובדים קבועים, והמעבר לעבודה חדשה לווה במסלול פנסיה שונה, שהשכיח מכם את קיומה של קרן הפנסיה ממקום העבודה הקודם.

שם פרטי
שם משפחה

מספר נייד
כתובת דוא"ל

תעודת זהות
תאריך הנפקה

חתימה
אחת שלכם

טוב שבחרת לאתר את כספיך האבוד איתנו !

כמה פרטים ואנחנו נוכל לאתר היכן נמצא הכסף האבוד והיכן הוא נמצא!